ГоловнаРеєстраціяВхід ПТ "МИР"
Чт, 28.03.2024, 16:28
Форма входу
Меню сайту

Категорії розділу
грунти, фундаменти [6]

Погода

Радио
Слушать радио Український Рок онлайн

Головна » Статті » будівництво » грунти, фундаменти

Фундамент з гвинтом


Якісний фундамент — це не просто основа будь-якої будови. В першу чергу це гарантія надійності і безпеки. Як показує практика, переважна більшість проблем, що виникають при експлуатації будов, — тріщини в стінах, нерівномірна усадка і навіть обвалення — пов'язано з помилками при розрахунках і закладці фундаменту

Глинисті, торф'яні і піщані грунти підвищеної вологості — самі проблемні. Але як же бути, якщо треба побудувати заміський будинок або дачу саме на таких грунтах, і наскільки це можливо без збитку для якості? Одне з найбільш надійних і, що не менш важливий, економічно вигідних рішень — застосування гвинтових паль для установки фундаментів на складних грунтах. 

Вартість фундаментних робіт — одна з істотних статей витрат, і при установці стрічкового фундаменту вона може складати від 30 до 50% від загальної вартості будівництва. Монтаж фундаменту на гвинтових палях як мінімум в два-три рази дешевше. І установка на складних грунтах не викликає складнощів (виняток становлять тільки кам'янисті грунти). 

Секрет надійності такого фундаменту простий. Нижня частина гвинтової палі оснащена ріжучими лопатями певної форми, завдяки яким вона подібно до шурупа укручується в грунт практично на будь-яку глибину. Маленька площа зіткнення з грунтом залитою всередині бетоном гвинтової палі і ріжучі лопаті не дозволяють фундаменту рухатися навіть при глибокому промерзанні грунту і не створюють критичного тиску на м'які торф'яні і піщані грунти. 

Не менш серйозною перевагою фундаменту на гвинтових палях є можливість його установки практично в будь-якому місці. Будиночок тепер не проблема, гвинтовий фундамент не вимагає рівних майданчиків, тому виручить, коли треба поставити будиночок на лісовій поляні або на схилі біля озера, спорудити човновий причал. 

Небагато історію 

Історія гвинтових паль налічує майже 200 років. Ще в 1833 році англійський інженер Олександр Мітчелл, отримавши позику на будівництво освітлювальних споруд в зоні приливно-отливных басейнів в районі Лондона, пропонував нижню частину палі виготовляти у вигляді гвинта, для того, щоб мати можливість угвинчувати її в грунт. У 1850 го­ду в США, в затоці Делавер був змонтований маяк нової конструкції, фундамент якого виконали на металевих трубах з привареними гвинтовими наконечниками. Протягом декількох десятиліть сотні маяків з подібною конструкцією були побудовані по всій території США. У Росії перші гвинтові палі з'явилися на 30 років пізніше, коли інженер Карлович продемонстрував їх перевагу перед забивними в умовах мерзлоти, грунтів, що обводнюють і слабких. 

Перед будівельниками у всі часи стояло завдання — провести комплекс робіт в мінімальні терміни, не доставляючи людям великих незручностей, що живуть поряд з будівництвом, і не піддаючи ризику пошкодження сусідні споруди. І більше 80 років тому було розроблено вельми ефективне рішення — гвинтові палі. 

Вирішити проблему зайвого шуму під час будівельних робіт опинилося досить просто. Інженери-конструктори запропонували металеву палю, на яку наварювалися спеціальні лопаті, завдяки яким вона вільно входила в грунт будь-якої твердості. Звичайно ж, скельні породи такій палі не по зубах, а ось сипкі грунти — будь ласка. Монтаж подібних конструкцій здійснювався за допомогою могутніх гидромоторов. 

Надалі гвинтові палі не раз модернізувалися як в США, так і в Росії. Наші інженери першими в світі оснастили їх спеціальними лопатями, ізготавленнимі з особливо міцної сталі, внаслідок чого палі придбали високу надійність і довговічність. 

Така технологія використовувалася військовими фахівцями впродовж багатьох років для зміцнення опор мостів, високовольтних ліній і т. д. особливо коли фундамент палі встановлювався на слабких і замерзлих грунтах. Проте в цивільному будівництві гвинтові палі стали застосовуватися відносно недавно. 

Сьогодні палі на гвинтах використовуються повсюдно, що обумовлене зручністю установки фундаментів, а також міцністю і надійністю конструкції в цілому. Широкого поширення гвинтові палі набули при будівництві в північних районах, в мерзлих грунтах. 

Крім позбавлення від гуркоту на будівельному майданчику, гвинтові палі порівняно із звичайними володіють поряд безперечних переваг. 

Фундаменти на основі гвинтових паль не вимагають проведення яких-небудь земляних робіт, що дозволяє економити не тільки час, але і значні засоби. 

При зведенні фундаменту не треба вирівнювати ділянку і використовувати важку будівельну техніку. 

Будівництво можна вести круглий рік на грунтах будь-якого типу, зокрема торф'яних, рухомих і таких, що обводнюють, а також на схилах і в безпосередній близькості від крупних дерев і підземних комунікацій. 

Гвинтові палі відразу після загвинчування готові до ухвалення проектного навантаження — їм не потрібний час для забезпечення несучої здатності, що істотно скорочує терміни будівництва. 

До металоконструкцій, що стоять на гвинтових палях, будівлям, будинкам і іншим об'єктам легко прибудувати нові споруди. 

Фундамент на гвинтових палях набагато більш ремонтопрігоден, ніж стрічковий або плитковий. 

Гвинтові палі в даний час дійсно є новим словом в будівельних технологіях. Монтаж їх не займає багато часу, але вони здатні витримувати значні навантаження. 

Технологія 

Перед зведенням фундаменту палі необхідно розрахувати і визначити кількість паль і відстань між ними, а також намітити по периметру місця установки опор і глибину залягання нестійкого грунту. Гвинтові палі є металеві труби з буровими лопатями. Пристрій лопатей таке, що при закручуванні грунт не розпушується, а, навпаки, ущільнюється. 

Відповідно до наперед розроблених креслень фундаменту палі закручуються на всю глибину торф'яного або просадчика шару. Якщо вони недостатньо довгі, їх можна наростити. В даний час випускаються зварні палі завдовжки до 9 м, які підходять для будь-якого виду грунту. Після установки всіх опор виступаючі частини відрізуються по рівню майбутнього фундаменту і заливається бетон. Для підвищення загальної цілісності конструкції палі скріпляються між собою за допомогою швелера або бруса (залежно від виду споруди). Гвинтові палі дозволяють встановлювати фундаменти на нерівних ділянках, навіть на пагорбах, і важких для будівництва — досить загвинтити їх і обрізати кожну до потрібної висоти. 

Гвинтові палі мають високу стійкість і можуть витримувати навантаження 4–5 т (при довжині 2,5 м, діаметрі 108 мм, товщині стовбура 4 мм і лопать на підставі довжиною в півтора обороти, шириною 300–350 мм і завтовшки не меншого 5 мм). Після установки палі порожнину необхідно заповнити бетоном — достатньо мазкі М300. У зимовий час використовуються присадки. Для оберігання від корозії встановлюються палі оголовки, після чого конструкція покривається спеціальним складом на основі емалі і епоксидної смоли, який застосовується для захисту підводних частин кораблів. Більшому збереженню палі сприяє обробка двокомпонентним полімерним складом зовні і всередині. Термін експлуатації паль складає від 80 до 100 років. При зведенні тимчасових споруд, якщо палі не забетоновані, їх можна викрутити і використовувати повторно. 

Гвинтовий фундамент палі ідеально підходить для більшості типів будівель, зокрема будинків з бруса і газобетону, каркасних і модульних споруд, бань, дач і альтанок. Палі, що загвинчуються, можна використовувати і в ландшафтному дизайні

Дата: 2009-10-13
Источник: 


Джерело: http://www.zagorod.spb.ru
Категорія: грунти, фундаменти | Додав: serezh (08.02.2011)
Переглядів: 1584 | Теги: ґрунт, земляні роботи, Фундамент | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Участник каталога

  Copyright MyCorp © 2024